PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
21
Czwartek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KOLĘDY NIE BĘDZIE

2020-12-03 09:28:41

Archidiecezja Gdańska opublikowała wskazania biskupa administratora Jacka Jezierskiego dotyczące adwentu i kolęd w okresie Bożego Narodzenia 2020 roku. Zalecenia dotyczą zarówno wiernych jak i księży ze wszystkich parafii naszej archidiecezji.

W opublikowanej informacji czytamy, że z uwagi na panujący stan epidemiczny tradycyjna kolęda polegająca na odwiedzinach i błogosławieństwie domów, mieszkań oraz warsztatów pracy, w roku 2020/2021 nie odbędzie się.

Ponieważ księża nie odwiedzą naszych domów w ramach kolędy, dlatego pobłogosławienia może dokonać osoba świecka. Trzeba wówczas, aby ktoś z członków rodziny, w obecności domowników (np. w uroczystość Bożego Narodzenia lub Trzech Króli) pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą. W gospodarstwie rolnym można również pobłogosławić zwierzęta.

Jednocześnie Biskup Administrator prosi, o ile to możliwe, o złożenie np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem „kolęda”) rocznej ofiary, dotychczas przekazywanej przy tej okazji. Można to uczynić także drogą elektroniczną, przez wpłatę na konto parafii.

Biskup Jacek Jezierski kieruje także prośbę do duszpasterzy aby tam gdzie to będzie uzasadnione, zorganizować więcej Mszy św. w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia.

W swoich zaleceniach biskup Jezierski przypomina także, że osoby w izolacji oraz na kwarantannie nie mają dostępu do sakramentów świętych, a w szpitalach jest on uzależniony od regulaminu obowiązującego w danej placówce medycznej. Osoby te często nie mogą przystąpić do Komunii św., ani się wyspowiadać. W takiej sytuacji powinni  wzbudzać w sobie żal za grzechy (za popełnione zło) w takiej np. formie: "Boże mój, Panie Jezu, żałuję z miłości ku Tobie". Powinni też wzbudzać akt ufności w Bożą dobroć i miłosierdzie, np. słowami: "Jezu ufam Tobie". Mogą też wyrażać swoją miłość do Boga, np. słowami: "Boże choć Cię nie pojmuję (tzn. nie rozumiem do końca), to jednak nad wszystko miłuję".

Przypominamy jednocześnie o obowiązującej dyspensie od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, udzielonej wszystkim katolikom archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie. Jest ona ważna aż do odwołania.

opr. qratorPrzeczytaj również
W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, w powiecie wejherowskim uruchomiono kilkadziesiąt nowych połączeń autobusowych oraz zorganizowano dodatkowe kursy na...

2021-01-19 12:01:07

Pięciu kandydatów może stanąć w szranki w przedterminowych wyborach Wójta Gminy Wejherowo. We wtorek 12 stycznia br. Komisarz Wyborczy w Słupsku przekazał informację o komitetach wyborczych które...

2021-01-12 20:42:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!