NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

2021-03-25 10:20:29

Już za tydzień rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przygotowany przez Główny Urząd statystyczny. Obowiązek uczestnictwa w nim ma każdy mieszkaniec Polski.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej, udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest tzw. samospis internetowy.

Spis powszechny przeprowadza się w celu policzenia Polaków oraz zebrania danych statystycznych opisujących społeczeństwo. Obowiązkiem spisowym objęte są osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach, które nie są standardowymi mieszkaniami na terenie Polski. Dotyczy to także osób fizycznych, które nie mają miejsca zamieszkania. Ponadto, spisane zostaną wszystkie budynki i mieszkania na terenie kraju.

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku. Na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego – TUTAJ, można zapoznać się z pytaniami z formularza spisowego oraz zapznać się z wersją demo  Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:

  • wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym,
  • wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym.

Obie metody, wywiad telefoniczny i bezpośredni, polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym. Wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo jest realizowany przez rachmistrza spisowego.

qratorPrzeczytaj również
Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do konkursu: Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Jury konkursowe przeprowadzi analizę i wyda werdykt. Swoją ocenę mogą także...

2021-04-08 11:30:32

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu jednogłośnie podjęto decyzję o udzieleniu dotacji spółce Szpitale Pomorskie Sp. z o.o., z przeznaczeniem na zakup...

2021-04-10 13:03:00

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przedstawia wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim.

2021-04-02 13:00:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!