CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2021-11-11 14:52:37

W poniedziałek 8 listopada rozpoczęły się obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym odbyło się szereg wydarzeń związanych z obchodami ŚTP, skierowanymi przede wszystkim do młodzieży szkolnej oraz przedsiębiorców.

W poniedziałek odbyła się konferencja inaugurująca Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie przeznaczone było dla lokalnych przedsiębiorców, a tematem wiodącym były zmiany w prawie konsumenckim dla przedsiębiorców oraz wskazówki w zakresie prawidłowego stosowania przepisów o ochronie danych osobowych. W ramach konferencji wysłuchano dwóch prelekcji, po których była możliwość zadawania pytań.

We wtorek, 9 listopada w sali obrad starostwa, Powiatowy Urząd Pracy w ramach dnia przedsiębiorczości zorganizował finały konkursów dla dzieci i młodzieży: "Dzień z życia firmy" – konkurs filmowy skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, "Przedsiębiorczość w oczach dzieci i młodzieży" – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, "W poszukiwaniu ducha przedsiębiorczości" – gra miejska dla uczniów szkół podstawowych. Odbyła się prezentacja nadesłanych prac plastycznych oraz prezentacja filmów przygotowanych na konkurs.

We środę 10 listopada w sali obrad starostwa odbył się Powiatowy Konkurs Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego dla Szkół Ponadpodstawowych. W drużynowych zmaganiach, które polegały na rozwiązaniu specjalnego testu, wzięło udział sześć drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z terenu naszego powiatu.

XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w tym roku odbywają się w dniach 8 – 14 listopada. ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 180 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, konferencje, warsztaty, debaty i konkursy pomagające m.in.: zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

qratorPrzeczytaj również
Talenty plastyczne i fotograficzne nagrodzone. W czwartek w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie i ogłoszenie laureatów powiatowego konkursu plastyczno –...

2021-12-03 13:08:26

W siedzibie jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Wejherowie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, połączony z  wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie...

2021-12-01 12:36:27

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla powiatu wejherowskiego. Spodziewany jest bardzo silny wiatr, który w połączeniu z deszczem i śniegiem może doprowadzić do oblodzeń...

2021-12-02 12:48:51

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!