SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Wejherowo i Reda postanowiły wspólnie powołać do życia nowy podmiot...
NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

Po wielu latach posuchy inwestycyjnej miasto Wejherowo przystąpi do budowy...
DUŻO WYKROCZEŃ

DUŻO WYKROCZEŃ

Pracowity weekend wejherowskiej drogówki. W ramach policyjnej akcji...
POMOC DLA PRZEDSZKOLI

POMOC DLA PRZEDSZKOLI

Dzięki wsparciu funduszy europejskich w województwie pomorskim zwiększy...
ZŁODZIEJ KABLI

ZŁODZIEJ KABLI

Mężczyzna podejrzany o kradzież przewodów elektrycznych został zatrzymany...
20
Czwartek
Styczeń 2022
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

GWIAZDKA…

2021-12-17 10:23:08

Wczoraj w auli I LO w Wejherowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom plastyczno-literackiego konkursu "Gwiazdka tuż, tuż…" zorganizowanego przez Powiatowy Zespół Placówek oświatowo-wychowawczych w Wejherowie. Najlepsze prace można było oglądać na pokonkursowej wystawie.

16 grudnia (czwartek) o godzinie13:00 w auli I LO w Wejherowie, rozpoczęła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczne wyniki konkursu "Gwiazdka tuż, tuż…". Uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych, miała za zadanie przygotować szopkę, kartę pocztową lub krótki utwór literacki, który swoją wymową nawiązywałby do tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami świąt Bożego Narodzenia. Prace ocenia nabyły w czterech kategoriach: szopka trójwymiarowa, prace literackie (poezja lub proza), kartka świąteczna – tradycyjna technika plastyczna, kartka świąteczna – technika komputerowa.

W gronie laureatów znaleźli się:

SZOPKA

Szkoła podstawowa klasy IV-VIII

  • 1. Jakub Krefta – SP Sychowo
  • 2. Jakub Miotke – ZSP Szemud, Zuzanna Głodowska – SP Wyszecino
  • 3. Maciej Keller – ZSP Luzino, Emil Rapel – SP Sychowo
  • wyróżnienie: Kacper Motyka – SP Wyszecino, Emilia Majkowska – SP Orle, Zuzanna Kruszyńska-Bianga – SP Gościcino, Szymon Witzling – SP Gowino, Rozalia Hallmann – ZSP Szemud, Nikodem Nadolski – ZSP Szemud, Jakub Przychodzeń – SP nr 11 Wejherowo, Blanka Kreft – SP Wyszecino, Przemysław Zander – SP nr 2 Luzino, Hubert Kierznikiewicz – SP nr 6 Rumia, Olga Bieszke – SP Bojano

szkoła ponadpodstawowa:

  • 1. Roksana Klinkosz – PZS nr 3 Wejherowo

KARTKA ŚWIĄTECZNA – PRACA PLASTYCZNA

szkoła podstawowa klasy IV-VIII

  • 1. Martyna Skurat – SP nr 2 Luzino
  • 2. Oliwia Mehring – PZPOW Wejherowo
  • 3. Agata Bojka – SP Gowino, Wiktoria Wołodko – SP nr 2 Luzino
  • wyróżnienie: Wiktor Zaborowski – SP Częstkowo, Aniela Maszota – MDK Rumia, Martyna Witzling – SP Gowino, Paulina Głowacka – PZPOW Wejherowo, Milena Czaja – SP Bolszewo, Alicja Kałędkiewicz – MDK Rumia, Cezary Palach – SP nr 2 Luzino, Agata Płotka – PZPOW Wejherowo, Martyna Pouch – SP nr 3 Reda

szkoła ponadpodstawowa:

  • 1. Nikola Pelcer – PZS Reda
  • 2. Sandra Dąbrowska – MDK Rumia
  • 3. Zofia Plichta – PZPOW Wejherowo
  • wyróżnienie: Oliwia Helbik – MDK Rumia, Alicja Borchmann – I LO Wejherowo

KARTKA ŚWIĄTECZNA – GRAFIKA KOMPUTEROWA:

Szkoła podstawowa klasy IV-VIII:

  • 1. Patrycja Wojciechowska – SP Bolszewo
  • 2. Martyna Skurat – SP nr 2 Luzino
  • 3. Agnieszka Gulcz – SP Bolszewo
  • wyróżnienie: Oliwia Richert – ZSP Luzino, Kalina Stark – SP nr 11 Wejherowo, Daria Damps – SP nr 2 Luzino, Andrzej Stefanowski – SP Gościcino, Aurelia Skrzyńska – SP Bolszewo

szkoła ponadpodstawowa:

  • 1. Kacper Cieszyński – PZS nr 4 Wejherowo
  • 2. Weronika Westphal – PZS nr 4 Wejherowo
  • 3. Julia Kosiedowska – PZPOW Wejherowo
  • wyróżnienie: Kinga Baruch – PZPOW Wejherowo, Oliwia Holender – PZS Reda,

POEZJA

Szkoła podstawowa klasy IV-VIII:

  • 1. Lena Waszak – SP Bolszewo
  • 2. Maja Lange – SP Bolszewo
  • 3. Adam Stenka – SP Sychowo
  • wyróżnienie: Szymon Kędziora – SP Sychowo, Martyna Melcer – SP nr 11 Wejherowo

szkoła ponadpodstawowa:

  • 2. Mateusz Syposz – PZS nr 2 Wejherowo
  • 3. Nikola Adamska – PZS Reda

PROZA

Szkoła podstawowa klasy IV-VIII:

  • 1. Maciej Keller – ZSP Luzino, Julita Kołwzan – SP Sióstr Zmartwychwstanek Wejherowo
  • 2. Antonina Rohde – SP Bolszewo
  • 3. Zofia Bańko – ZSP Luzino
  • wyróżnienie: Zofia Tartas – SP Reda, Anna Kobiella – SP nr 5 Reda, Gustaw Gębski – ZSP Reda

szkoła ponadpodstawowa:

  • 1. Anna Warmke – I LO Rumia
  • 2. Wiktoria Kohnke – PZS Reda
  • 3. Anna Elenol – PZS nr 3 Wejherowo
  • wyróżnienie: Paulina Wegner – PZS nr 3 Wejherowo

opr. qrator

foto: Powiat Wejherowski



Przeczytaj również
Przez cały weekend na pomorskich drogach prowadzone będzie policyjna akcja prewencyjna, mająca na celu kontrolę przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierujących.

2022-01-14 10:02:59

Dzięki wsparciu funduszy europejskich w województwie pomorskim zwiększy się zakres opieki przedszkolnej . Dzieci będą miały zapewnioną specjalistyczną opiekę i szeroki wachlarz zajęć...

2022-01-18 09:41:48

Dzisiejszej nocy i jutro w ciągu dnia czeka nas bardzo dynamiczna zmiana pogody. Szybko pogłębiający się niż Gerhild, którego ośrodek znajdować się będzie nad północną Finlandią, zacznie...

2022-01-16 20:17:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!