WAKACJE W MUZEUM

WAKACJE W MUZEUM

Dwa wakacyjne turnusy dla najmłodszych dzieci przygotowało Muzeum...
DROGÓWKA PRACUJE

DROGÓWKA PRACUJE

Minął pierwszy wakacyjny weekend i pierwszy weekend wzmożonych wyjazdów i...
ŚWIĘTO BATALIONU

ŚWIĘTO BATALIONU

W czerwcu, tradycyjnie organizowane są uroczystości Święta 18 Wojskowego...
VII BIEG SUPERBOHATERÓW

VII BIEG SUPERBOHATERÓW

Upał nie był im straszny. Kilkaset osób wzięło udział w sobotnim VII Biegu...
KONSULTACJE SPOŁECZNE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Chcesz mieć wpływ na to, jak zmieniać się będzie Wejherowo? Widzisz szanse...
28
Wtorek
Czerwiec 2022
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Florentyny, Ligii, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SKLEP SPOŁECZNY

2022-06-06 09:42:04

Gmina Wejherowo pionierem inicjatyw sołecznych. W piątek w Bolszewie został otwarty pierwszy w Polsce sklep społeczny, w którym w produkty spożywcze mogą zaopatrywać się osoby w trudnej sytuacji życiowej.

Sklep, który nosi nazwę "Za stołem", jest wspólna inicjatywą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie i Banku Żywności w Trójmieście. Mieści się on w Bolszewie, przy ul. Szkolnej 52 (na terenie Powiatowo-Gminnej Spółdzielni Socjalnej "Kaszubia".

W sklepie społecznym znajdować się będą przede wszystkim artykuły spożywcze, posiadające krótki termin przydatności do spożycia, pozyskane z marketów, sieciowych dyskontów oraz innych sklepów spożywczych. Osoby w trudnej sytuacji bytowej, będą mogły zaopatrzyć się tam w pieczywo, nabiał, wędliny, produkty suche, dania gotowe, mrożonki, a nawet słodycze. Podczas wizyty jedna osoba może odebrać maksymalnie 2,5 kg żywności. W sklepie obowiązywać będzie system punktowy – każda kategoria produktów "kosztuje" ustaloną ilość punktów. Zakupy będą mogły tam robić wyłącznie osoby, które uzyskają z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie odpowiedni dokument uprawniający do korzystania ze sklepu.

Sklep społeczny "Za stołem" czynny będzie w każdy piątek od godziny 13:30 do godziny 16:30. W tym czasie osoby posiadające dokument wydany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, mogą dokonywać zakupów. W ostatniej godzinie otwarcia po odbiór żywności mogą zgłaszać się także osoby nieposiadające skierowań, a znajdujące się w trudnej sytuacji. Muszą one podpisać deklarację, że są osobami w potrzebie. To pozwoli im trzykrotnie skorzystać z towarów. Później powinny zgłosić się do GOPS-u w celu weryfikacji ich sytuacji ekonomicznej i po dokument uprawniający do korzystania ze sklepu.

Sklep został otwarty w piątek 3 czerwca. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Karolina Dębkowska, wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski oraz prezes Banku Żywności w Trójmieście Michał Chabel.

qator

foto: ugwejherowoPrzeczytaj również
We środę w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się spotkanie samorządowców z przedstawicielami Polskich Elektrowni Jądrowych oraz  podmiotami odpowiedzialnymi za budowę infrastruktury...

2022-06-23 13:17:33

Lions Club Gdańsk Amber kolejny raz pomaga ukraińskim uchodźcom przebywającym na terenie miasta i powiatu. Władze miasta oraz powiatu otrzymały konkretne środki finansowe, które pomogą w...

2022-06-23 10:09:19

Symboliczne czeki dla samorządowców z terenu powiatu wejherowskiego. W ramach drugiego rozdania Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, finansowanie uzyskało...

2022-06-16 19:22:47

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!