ODPADY NIEBEZPIECZNE

ODPADY NIEBEZPIECZNE

W piątek 19 kwietnia Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki...
BEZPŁATNA DRUGA TURA

BEZPŁATNA DRUGA TURA

Tak jak w pierwszej turze wyborów samorządowych, w najbliższą niedzielę,...
MAMY SREBRO

MAMY SREBRO

Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przywozi nasza ekipa z Będzina, gdzie...
WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

Z myślą o wspólnych działaniach w nadchodzącej kadencji samorządowej,...
UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

W niedzielę zakończyły się obchody XII Dni Piaśnickich organizowanych...
18
Czwartek
Kwiecień 2024
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PZKS SIĘ ROZBUDOWUJE

2023-02-21 09:39:30

Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod powstający właśnie, nowy budynek Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. To historyczna chwila w dziejach powiatowej jednostki, która w tym roku obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia.

Uroczystość miała miejsce 20 lutego br. (poniedziałek). Rozpoczęła się specjalną prezentacją artystyczną w wykonaniu wychowanków PZKS. Następnie głos zabierali liczni goście, wśród których byli m.in.: wiceminister infrastruktury Marcin Horała, wicewojewoda pomorski Aleksander Jankowski, starosta Gabriela Lisius, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz samorządowcy, radni, przedstawiciele instytucji kultury, oświaty oraz organizacji Społecznych.

Dyrektor PZKS Małgorzata Woźniak odczytała treść aktu erekcyjnego, który następnie został umieszczony w specjalnym pojemniku. Tak przygotowana tuba trafiła w ręce dwojga wychowanków placówki, którzy dostarczyli ją na miejsce wmurowania.

Po raz pierwszy w historii Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego placówka otrzyma całkowicie nowy budynek, w całości zaprojektowany oraz wyposażony na potrzeby opieki i kształcenia wychowanków – dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowo przebudowana i zmodernizowana zostanie obecna sala gimnastyczna.

W ramach inwestycji placówka zyska 1169 m kw. dodatkowej powierzchni. W nowym budynku znajdować się będzie m.in. 21 sal rewalidacyjnych, 2 sale wyciszeń, pomieszczenia socjalne, gospodarcze i plac zabaw. Obiekt zostanie wyposażony w windę osobową. Remont przejdzie także istniejący budynek wraz z salą gimnastyczną. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 17 mln zł. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 14,3 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 mln zł.

opr. qrator

foto: powiat wejherowskiPrzeczytaj również
W niedzielę zakończyły się obchody XII Dni Piaśnickich organizowanych corocznie przez Gminę Wejherowo. Kulminacją uroczystości były uroczystości religijno-patriotyczne pod pomnikiem głównym w...

2024-04-16 14:14:04

Z myślą o wspólnych działaniach w nadchodzącej kadencji samorządowej, Starosta Wejherowska Gabriela Lisius i Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, podpisali umowę o wspólnych działaniach w...

2024-04-16 14:57:34

Kolejny raz Powiat Wejherowski wspiera finansowo działalność szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Kwota 100 tys. zł pomoże sfinansować zakup aparatu USG do Pracowni Mammografii Zakładu...

2024-04-04 12:23:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!