WIELKIE LANIE
W starciu dwóch outsiderów na Wzgórzu Wolności, lepsi okazali się goście. W...
2025-08-29

2025-08-28
GRYF NA TARCZY»2025-08-17
DRUGA PORAŻKA»2025-08-12
INAUGURACYJNA PORAŻKA»2025-07-10
AKTYWNE LATO»
MAMMOBUS
2023-04-10 19:23:57

Do Wejherowa i do Kielna przyjedzie mammobus w którym będzie można bezpłatnie wykonać profilaktyczne badania piersi. Akcja dotyczy kobiet w wieku 50 – 69 lat i odbywa się w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Pomimo tego nadal mniej niż połowa kobiet poddaje się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:
- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub
- są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. Tak wczesne wykrycie nowotworu bardzo istotnie zwiększa szansę jego wyleczenia.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowościach:
- Wejherowo – 12 i 13 kwietnia przy Centrum Handlowym "Kaszuby", ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28,
- Kielno - 18 kwietnia, przy Centrum Sportowym, ul. Szkolna 6.
Na badania wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty) lub na http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Stawiając się na badanie należy posiadać maseczkę ochronną na twarz.
qrator
-
2025-08-04
-
2025-07-21
-
2025-07-04
2025-08-04 08:54:05
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI
swoich znajomych!
z innymi!