WOJSKO CZEKA

WOJSKO CZEKA

Trwa kwalifikacja wojskowa. Na terenie Powiatu Wejherowskiego dotyczy ona...
DOTACJE PRZYZNANE

DOTACJE PRZYZNANE

Wczoraj w ratuszu miejskim Prezydent Wejherowa podpisał z pierwszą grupą...
KRADZIEŻ KONIA

KRADZIEŻ KONIA

Okazuje się, że wszystko może paść łupem złodzieja. Ostatnio wejherowscy...
PROTESTY ROLNIKÓW

PROTESTY ROLNIKÓW

W dniach 20 – 21 lutego rusza kolejny ogólnopolski protest polskich...
DAR DLA SZPITALA

DAR DLA SZPITALA

Do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie trafiło osiem łóżek, które będą...
23
Piątek
Luty 2024
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SESJA RADY POWIATU

2023-06-20 11:01:37

Wotum zaufania i absolutorium dla Starosty. Na Zwyczajnej Sesji Rady Powiatu Wejherowskiego w piątek 16 czerwca, radni większością głosów pozytywnie ocenili wykonanie budżetu za rok 2022.

Piątkowa sesja Rady Powiatu przewidywała wiele punktów w porządku obrad ale najważniejszymi była debata nad przedstawionym przez Starostę Raportem o stanie Powiatu Wejherowskiego w 2022 roku, po którym głosowano uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz dyskusja nas sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu, po którym podejmowano uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium z jego wykonania. W zakresie wykonania budżetu, radni wysłuchali także sprawozdania finansowego oraz informacji o stanie mienia powiatu. Zapoznano się również ze sprawozdaniem biegłego rewidenta w zakresie badania sprawozdania finansowego, a także wysłuchano opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu. W głosowaniu większość radny zagłosowała za wotum zaufania oraz absolutorium dla Starosty.

W dalszej części obrad radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2023 oraz w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021 – 2034. Przegłosowano także zmiany lokalnego planu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych oraz zmieniono zasady przyznawania pomocy materialnej studentom na stałe zamieszkującym na terenie Powiatu Wejherowskiego.

Rada Powiatu przyjęła "Program Opieki nad Zabytkami Powiatu Wejherowskiego na lata 2022-2025" oraz uchwaliła zmiany w regulacjach dotyczących: ustanowienia i przyznawania nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury; regulaminu przyznawania medalu "Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego"; regulaminu nadania tytułu "Honorowy Obywatel Powiatu Wejherowskiego"; regulaminu przyznawania Nagrody Starosty Wejherowskiego "Bursztynowy Gryf"; warunków i trybu przyznawania nagród za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Podczas sesji procedowano i przyjęto szereg uchwał związanych z drogami. Najwięcej kontrowersji wśród radnych wywołał projekt uchwały w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej niektórych odcinków dróg powiatowych na terenie powiatu wejherowskiego. Przedmiotem ożywionej dyskusji była kwestia dróg powiatowych w Luzinie (ul. Ofiar Stutthofu i ul. Wilczka) w obrębie przejazdu kolejowego. Ostatecznie Rada Powiatu przyjęła uchwałę bez zmian.

Rada Powiatu podjęła decyzję o utworzeniu i nadaniu statutu dla nowej jednostki organizacyjnej Powiatu Wejherowskiego - Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie.

W trakcie sesji przyjęto ślubowanie od Grzegorza Gaszty, który objął mandat radnego powiatowego po zmarłym w 30 kwietnia tego roku radnym Wojciechu Rybakowskim.

robin

foto: powiat wejherowskiPrzeczytaj również
Trwa kwalifikacja wojskowa. Na terenie Powiatu Wejherowskiego dotyczy ona przede wszystkim mężczyzn z rocznika 2005 oraz uzupełniająco z roczników 2000 – 2004. Powiatowa Komisja Lekarska...

2024-02-22 10:22:16

W miniony czwartek w Szkole Podstawowej Gowinie odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy drogi powiatowej 1316G na odcinku od Wejherowa do miejscowości Dąbrówka Młyn. Spotkanie miało...

2024-02-11 20:17:10

Wakat na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej straży Pożarnej w Wejherowie nie trwał długo. Nowy Komendant Wojewódzki podjął decyzję o awansie i powierzeniu pełnienia obowiązków...

2024-02-09 12:34:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!