UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Budowa bezkolizyjnego drogowego Węzła Zryw postępuje i już za kilka dni...
ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Wejherowscy uczniowie bardzo chętnie i bardzo licznie wzięli udział w...
SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

Udany start naszych najmłodszych kickboxerów i kickboxerek. Na...
DZIEJE KASZUBÓW

DZIEJE KASZUBÓW

Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub....
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14,...
7
Środa
Czerwiec 2023
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

UTALENTOWANA MŁODZIEŻ

2015-06-06 13:43:37

Dzień Dziecka oprócz zabawy, był też okazją do docenienia i nagrodzenia młodych ludzi z sukcesami realizujących swoje pasje. W naszym powiecie nie brak takich osób, które oprócz radości i satysfakcji dla siebie, przynoszą chlubę całej społeczności lokalnej.

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, Starosta Gabriela Lisius zaprosiła do siedziby Starostwa Powiatowego dzieci i młodzież szkolną z Klubu Tanecznego "Świat Tańca" oraz zawodniczki APS Rumia.

Klub "Świat Tańca" z sukcesami powrócił z Mistrzostw Świata ESDU WORLD DANCE MASTERS w miejscowości Poreć na Chorwacji. Na zawodach, które odbyły się w dniach 20-24 maja, młodzi adepci szkoły tańca prowadzonej przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów, zdobyli 2 złote i 2 brązowe medale – o sukcesie pisaliśmy TUTAJ.

Dziewczęta z Akademia Piłki Siatkowej Rumia, wywalczyły Mistrzostwo Polski Młodziczek w Piłce Siatkowej, podczas turnieju finałowego który odbył się w Człuchowie w dniach 1-3 maja. O turnieju pisaliśmy TUTAJ.

Podczas uroczystego spotkania wręczono także nagrody za wybitne wyniki we współzawodnictwie sportowym na arenie krajowej i międzynarodowej w roku 2014. Otrzymali je: Tytus Butowski zawodnik w klasie żeglarskiej Optimist i Rafał Karcz utytułowany zawodnik i trener kickboxingu w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Etatowy Członek Zarządu Jacek Thiel, Dyrektor PZPOW Andrzej Byczkowski oraz licznie reprezentujący swoje kluby młodzi ludzie i ich rodzice.

Uroczystość była okazją do pochwalenia się swoimi sukcesami, zaprezentowania zdobytych trofeów i odebrania zasłużonych gratulacji za osiągnięte wyniki. Wizyta dzieci i młodzieży w Starostwie w Dniu Dziecka miała szczególny wymiar. W miłej i radosnej atmosferze, okraszonej słodkościami, rozmawiano o sukcesach i marzeniach na przyszłość.

Sport i rywalizacja to elementy które rozwijają osobowość i kształtują charakter młodych ludzi. Wspaniale, że na naszym terenie są dzieci i młodzież które chcą poświęcać swój czas na realizację swoich pasji. Wspaniale, że są opiekunowie i trenerzy, którzy wspierają ich w tych działaniach, a także stanowią dla młodych ludzi wsparcie i wzór do naśladowania. Oby w przyszłości było jak najwięcej okazji do wspólnego świętowania podobnych sukcesów.

qrator/foto: starostwo powiatowePrzeczytaj również
Opracowany i wdrożony przez Powiatu Wejherowski elektroniczny system obsługi wniosków otrzymał wyróżnienie w konkursie "Innowacyjny Samorząd". Kapitułą konkursu doceniła innowacyjność rozwiązań...

2023-06-05 10:08:20

Z okazji przypadającego 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, w minioną sobotę w Bazie Harcerskiej Cedron odbył się festyn pn. "Rodzina od zaraz" zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy...

2023-05-30 13:20:49

Wczoraj (23 maja) w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

2023-05-24 13:24:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!